Kachlove Pece

Vítajte na webe o kachlových peciach

Výhody a nevýhody kachľových pecí

Kachľové pece boli a vždy budú žiadaným produktom na trhu s vykurovacími telesami. Prečo si to trúfame povedať? Už naši predkovia vedeli, ako pec z kachlíc postaviť tak, aby vydržala stovku rokov, a zároveň priniesla do obydlia to povestné teplo domova. A to so všetkou parádou!

Kachľové pece s moderným dizajnom

Uvažovali ste o kachľovej peci, ale obávate sa, že jej dizajn nebude korešpondovať s moderným vybavením vašej domácnosti? Vďaka šikovným architektom a majstrom kachliarom sa dnes môžete tešiť z príjemného tepla a pútavého vzhľadu pece, nech si ju kupujete len na chatu, alebo do trvale obývaného domu. Na základe toho sa rozhodnete pre tradičnú, teplovzdušnú či hypokaustovú kachľovú pec. Do úvahy však treba brať aj iné faktory, a to akú veľkú plochu si prajete vykurovať, aký je komínový ťah či kde bude pec umiestnená. Potom si už len sadnúť, naložiť drevo a pol dňa sa môžete tešiť z príjemného tepla bez toho, aby ste museli neustále prikladať do ohňa.

Kachľové pece šetria životné prostredie, naše zdravie i peniaze

Keďže kachľové pece sa vyrábajú z keramických kachlíc a pri svojej činnosti neohrozujú stav životného prostredia, môžete kúriť bez výčitiek svedomia, že ste nezaťažili ovzdušie nadbytkom spalín vychádzajúcich z komína. Sálavé teplo prúdiace z rozohriatych kachlíc je navyše veľmi podobné slnečnému žiareniu, teda ho možno charakterizovať ako priaznivé pre ľudské zdravie. Potešia sa i alergici a astmatici, a vlastne každý člen domácnosti, ktorý neznesie prach či nerovnomerne rozohriate alebo prekúrené priestory. K výhodám kachľových pecí patrí i vysoká akumulačná schopnosť, s ktorou je spojené postupné odovzdávanie tepla do priestoru, okolitým predmetom, stenám i osobám v miestnosti.

Čo vás od kachľovej pece môže odradiť

Kto z nás by si nevedel predstaviť relaxáciu pri pohľade na kachľovú pec? Moderné pece majú veľké presklené ohniská, v ktorých sa odohrávajú tie najlepšie divadelné predstavenia. Pozor však na statiku budovy, pretože kachľové pece sú skutočne ťažké a mohli by ju nepriaznivo ovplyvniť svojou váhou. Keďže kachľové pece sú vyrábané z prírodných materiálov a ich stavbu zabezpečujú vyškolení majstri kachliari, očakávať môžete aj ich vyššiu cenu, ale tá vzhľadom na trvácnosť vykurovacieho telesa a to, že vykurovaním pecou spotrebujete minimum dreva, a teda aj ušetríte na energiách, nie je až taký veľký problém. Rozhodujte aj srdcom, nielen rozumom.